Brak rozwoju mowy u 3-letniego dziecka

Witam mój synek w tym roku skończy trzy latka jast bardzo energiczny nie potrafi usiedzieć w miejscu rozumie wszystko co się do niego mówi potrafi nawet obierać ziemniaki lecz bardzo mało mówi czasem nawet jak 1,5 latek po swojemu nie ma pytan co to ,po co,tylko mama daj ,mam się martwić Pozdrawiam

Witam

Pani Syn ma opóźniony rozwój mowy. W wieku trzech lat maluch powinien mieć już duży zasób słów i budować wypowiedzi składające się z prostych zdań. Na porządku dziennym jest zadawanie pytań. Mowa nie jest jeszcze doskonała, może zawierać pewne rozwojowe błędy artykulacyjne ale służy już komunikacji.
Proszę udać się do logopedy, który oceni rozwój syna i wprowadzi terapię, która przyspieszy rozwój mowy.

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

Witam. 2 letnie dziecko (jak podają źródła naukowe) powinno już wypowiadać około 200-300 słów i budować proste zdania. Pani Syn niedługo skończy 3 lata i wypowiada pojedyncze słowa. Mówi zdecydowanie za mało, ma opóźniony rozwój mowy. Proszę niezwłocznie udać się do logopedy specjalizującego się w terapii małych dzieci. Nie tylko zbada on rozwój mowy, sprawność artykulatorów, warunki anatomiczne jamy ustnej, ale też określi, czy w prawidłowy sposób przebiega rozwój poznawczy dziecka.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

Pisze Pani, że dziecko jest bardzo ruchliwe...Zbyt niska jest komunikacja werbalna dziecka jak na podany wiek.Wskazana jest konsultacja dziecka u logopedy /z systematyczną pracą/ i jeśli to możliwe zapisanie dziecka do oddziału przedszkolnego, czy przedszkola. Na tle tej samej wiekowo grupy sama Pani oceni i nauczyciel, czego dziecko jeszcze potrzebuje poza logopedą.Ja bym zaleciła równolegle terapię SI.