Brak ruchomości napletka u 4-letniego dziecka

witam serdecznie mam pytanie odnośnie dziecka. moj ma 4 lata i wciąż nie schodzi mu napletek gdy naciagne podczas kąpieli widać mała dziurke o wielkosci główki od zapałki przez ktorą widać ujscie cewki.chciałam zapytać co z tym robic ? czy zastosować jakieś maście ze sterydami ?? czy zostawic w spokoju siusiaka tylko przez jaki czas jeszcze zostawic go?? nie chce dziecka stresować u chirurga itd. dodam jeszcze ze nie ma zadnych problemów w siusianiem zadnych stanów zapalnych itd prosze o odpowie

Małgorzata Panek

U dziecka napletek może nie być całkowicie ruchomy do około 5 roku życia. Nie należy go odciągać na siłę, gdyż może to spowodować zbliznowacenie i wtórne powstanie stulejki. Radziłabym pokazać napletek chirurgowi lub pediatrze, np podczas wizyty bilansowej.
Pozdrawiam