Brak ruchów dziecka podczas badania USG w 21 tygodniu ciąży

Dzien Dobry Wczoraj mialam badanie usg i dziecko wcale sie nie ruszalo, widac bylo bicie serduszka ale dziecko nie dalo sie obudzic nawet powielu staraniach lekarza, przez to nie dokonano odpowiedniego pomiaru dziecka i kazano mi przyjsc we wtorek czyli za trzy dni, martwi mnie pozycja dziecka w brzuchu bo siedzi ono na pupie bardzo nisko i wcale sie nie rusza, ja sam bardzo zadko czuje jakiekolwiek ruchy a to juz 21 tydzien. Prosze o opinie.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
We wczesnej ciąży słabsze odczuwanie ruchów dziecka jest częste - dziecko jest małe, więc ruchy mogą być niewyczuwalne. Proszę zgłosić się na badanie USG według zaleceń lekarza.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pozycja pośladkowa jest jak najbardziej typowa dla tego wieku ciąży. Jeśli jednak słabo czuje Pani ruchy, wydaje się to być niepokojące. Sugeruję udać się na USG tak jak zalecił specjalista ginekolog za 3 dni.