Brak ryb, jaj i mięsa w diecie dwulatka

Dzien dobry.Moj 2 letni i 9miesieczny syn nie je od 1.5 roku miesa,ryb i jaj-ma odruch wymiotny.Martwie sie o jego zdrowie.Jak moglabym przemycic te rzeczy tak zeby moj synek ich nie wyczuł,Zupki tez sa nie chetnie jedzone.

Witam. Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo i wyniki podstawowych badań są w normie nie ma powodów do niepokoju. Dzieci w tym wieku kształtują swoje nawyki żywieniowe i nie należy zmuszać ich do jedzenia. Bardzo możliwe że dziecko samo zmieni swoje upodobania.

Dzień dobry,

Produkty, które syn nie akceptuje są źródłem pełnowartościowego białka. Tak cenny składnik warunkujący rozwój dostarczają także mleko i jego przetwory? Czy dziecko je spożywa w odpowiednich ilościach?

Mięso, jaja można przemycić do diety za pomocą past. Połączenie gotowanego mięsa z pomidorami, brokułami, lub jaj ze szczypiorkiem. Na pewno nie zniechęci dziecka, a zachęci.
Proszę zaprosić dziecko do kuchni, aby pomagał przy komponowaniu sałatek np. Cezar, z kurczakiem, czy tuńczyk z kaszą kuskus.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek