Brak samoakceptacji u młodej kobiety

Mam 19 l.mysle jednoczesnie o sobie jako o barbie a z drugiej strony sie nienawidze.studiuje, ale chce przerwac latam za emocjami chciałabym cale zycie nic nie robic mam przyjaci. których kocham tak ze byłabym gotowa sie zabic jakby mnie zostawili. moim najlepszym przyjaci. jest chłopak taki 'piotrus pan'. jestem bardzo emocjonalna od 4 lat kocham sie w chłopaku który mnie ignoruje. wchodze w same niestale zwiazki, jak chłopak sie stara ja nie moge tego znieść. i wtedy go olewam. Pomocy.

Warto, żeby spotkała się Pani z psychologiem. Podobne objawy mogą być sygnałem kryzysu tożsamości i poszukiwania swojej drogi, ale mogą także znamionować zaburzenia osobowości. Dobrze by było podjąć się diagnozy i terapii zanim zaburzenia emocji i zaburzenie w relacjach doprowadzą do Pani cierpienia lub izolacji społecznej.

Witam,
zachęcam do podjęcia psychoterapii. Dużo trudnych rzeczy dzieje się w Pani i warto, aby mogła Pani się tym podzielić z kimś, kto może pomóc.

Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak

Dzień dobry.

Opisana przez Panią swoista huśtawka emocji i sprzeczne uczucia są w Pani wieku dosyć normalne. Nie ulega jednak, że stan ten nie pomaga w codziennym funkcjonowaniu, dlatego sugerowałbym konsultację psychologiczną i podjęcie terapii.

Pozdrawiam.

Witam, w naturze człowieka jest dbanie o siebie, szukanie radości i przyjemności. Z Pani opisu wynika, że trudno Pani przyjąć dobre rzeczy od życia i otocznia, jakby nieświadomie dążyła Pani do niszczenia siebie, odbierając sobie chwile radości, angażując się w związki bez przyszłości, nie mogąc udźwignąć emocjonalnie zaangażowania partnera. Aby wyjść z tej huśtawki emocji i decyzji, warto zdecydować się na psychoterapie, aby nauczyła się Pani budować stabilne i satysfakcjonujące związki. Poznała skąd siła Pani destrukcyjnych zachowań w stosunku do siebie. Z trudnościami pojawiającymi się w relacjach nie sposób poradzić sobie samemu, gdyż tam gdzie na pierwszy plan wychodzą emocje, reakcje są związane z nieświadomymi impulsami, a nie logiką. Powodzenia