Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak samorealizacji a depresja

Witam, mam w swojej głowie problem, który trwa już od ponad 3 lat. Nie wiem czy jest to depresja, nerwica czy stany lękowe, ale mam poczucie że im bardziej walczę z moimi myślami tym bardziej problemy się pogłębiają. Nie mam chęci do wyjść, odczuwam brak samorealizacji, tracę kontakt z ludzmi, nie potrafię na tyle z tym walczyc, zeby udalo mi sie cos zrobic. caly czas cos siedzi we mnie w środku i nie chce mi dac spokoju, czuje jakby cos mnie sciskalo od srodka.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Polecam udać się do psychologa poznawczo-behawioralnego: w tym bowiem nurcie pracuje się właśnie na tym co "siedzi w głowie" i "myślach które pogłębiają problemy". Im dłużej utrzymuje się taki stan, tym gorzej dla Pani - zatem podjęcie jak najszybciej psychoterapii pomoże Pani poznać konkretne metody i techniki w jaki sposób uporządkować swoje myśli i sprawić, by nie miały one negatywnego oddziaływania na Pani zycie. Pozdrawiam. ps. jeżeli nie chce Pani podjąć od razu psychoterapii - do czego szczerze namawiam - polecam przeczytać książkę "Optymizmu można się nauczyć" Martina Seligmana i zastosować się do metod w niej zawartych.

0

Dzień dobry, Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.:http://www.czpfeniks.pl/ ) lub prywatnie.

0

Rozpoznane depresja i nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz. Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety