Brak satysfakcji z seksu u 26-latki

Witam mam dziwny problem, który mnie martwi mianowicie chodzi o seks z moim partnerem . Jesteśmy razem prawie 4 lata ale od paru miesięcy nie potrafię czerpać satysfakcji z seksu . Nie potrafię się podniecic . Używaliśmy wibratora różnych substancji nawilżających ale to nic nie daje . Podczas stosunku nie czuje żadnej przyjemności . Chciałam wrócić choćby częściowo do stanu kiedy sam dotyk przyprawial mnie o dreszcze. Jestem zalamana nie czuje się kobieco na myśl o seksie oboje czujemy się dzi

Dzien dobry, na początku warto byloby zastanowić się co takiego wydarzyło się pare miesięcy temu, co mogło się przyczynić do tego, że nie czuje się Pani kobieco, nie potrafi Pani czerpać satysfakcji z seksu, podniecić się, ponieważ bliskość fizyczna jest barometrem naszej bliskości psychicznej. Kolejnym krokiem byłoby odpowiedzenie sobie na pytanie co musiałoby się stać, żeby Pani znowu poczuła się kobieco, pozwoliła sobie odczuwać pożądanie i przyjemność z seksu. Dobrze też mieć na uwadze, że pożądanie przypływa i odpływa w związku, należy je pielęgnować aby utrzymać żywe. Kardynalnymi zasadami są min. odkrywanie swoich potrzeb i rozmawianie o nich z partnerem, a także przeciwdziałanie rutynie w związku. Czasami pomocne mogą być także pozytywne interwencje ze strony specjalisty w postaci konsultacji indywidualnej par lub nawet warsztatów weekendowych dla par. Pozdrawiam serdecznie Marta Ptaszyńska