Brak satysfakcji z wyglądu swojego ciała

Witam. Zacznę od tego, że zawsze byłam pulchnym dzieckiem i bardzo się tego wstydziłam. Teraz mam 18 lat i od czasów gimnazjum schudłam ok. 16kg. Problem polega na tym, że ćwiczyłam i chudłam po to aby w końcu poczuć się atrakcyjnie, a czuję się jeszcze gorzej. Niby wiem, że wyglądam lepiej, ale cały czas czuję wstyd, mam chłopaka i wstydzę się przy nim rozebrać i patrzę tylko na swoje wady(m.in. krzywe nogi do "x", małe piersi, masywne uda mimo, już teraz, szczupłej sylwetki itd). Co mam robić?

Witam Panią. Być może w Pani doświadczeniach tkwi źródło dlaczego przez "takie okulary" jak sugeruje opis patrzy Pani na siebie. Niestety Pani zabiegi by spojrzeć na siebie jak na atrakcyjną osobę okazują się nieskuteczne. Napiszę to bardzo wyraźnie a Panią proszę o kilkakrotne przeczytanie - TO NIE PANI WINA. By móc na siebie popatrzeć bardziej przychylnie potrzebuje Pani moim zdaniem pomocy specjalisty. Jest Pani osobą pełnoletnią więc może Pani do psychologa zgłosić się sama. Proszę zacząć od tego. Proszę nie odwlekać tego kroku bo jak widać Pani problem przynosi konsekwencje w ważnych obszarach Pani życia. Odwlekany może przybrać formę zaburzenia jedzenia w formie anoreksji lub bulimii. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam
To , co tak bardzo utrudnia Pani życie, to nie Pani
wygląd zewnętrzny, lecz niska samoocena.
Gdyby Pani chłopak uważał, że jest Pani brzydka
czy niezgrabna – to nie spotykałby się z Panią.
Pani poczucie wstydu, nadmierny samokrytycyzm,
dążenie do doskonałości (nie ma doskonałych ludzi)
sprawia, że nie potrafi Pani cieszyć się życiem.
W ten sposób, zamiast realizować swoje marzenia,
tworzy Pani w umyśle wypaczony obraz samej siebie,
co pogłębia jedynie niską samoocenę i poczucie przygnębienia.
Źródłem Pani frustracji i problemów z poczuciem własnej wartości
są zapewne Pani przykre doświadczenia z przeszłości.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia
właściwego rozwiązania problemu jest terapia psychologiczna.
Pozdrawiam serdecznie