Brak satysfakcji ze współżycia z partnerem

Witam, mam dość wstydliwe pytanie... Otóż od 1,5 roku jestem z fajnym mężczyzną, od roku mieszkamy razem. Wszystko fajnie się układa oprócz sfery sexualnej. Jestem wyzwoloną kobietą (27 lat) sex zawsze satysfakcjonował mnie, z ówczesnym partnerem niestety nie, jest mało otwarty na nowości, urozmaicenia, kreatywność zerowa, ponadto wiem, że onanizuje się kiedy tylko zostaje sam, była ciężka rozmowa, z której nic nie wynikło, dodam, że jestem atrakcyjną osobą podobającą się mężczyzną, pozdrawiam

Dzień dobry!

Ludzie różnią między sobą temperamentem, poziomem potrzeb seksualnych, fantazją erotyczną. Może być tak, że pod tym względem jesteście Państwo od siebie różni. Częściowo jest to niemożliwe do zmiany (temperament ma charakter wrodzony i względnie stały w ciągu życia), ale częściowo tak - np. poprzez rozmowy, wzajemne poznawanie swoich potrzeb, stopniowe otwieranie się na urozmaicenia itp. Z takim problemem różnic w potrzebach, niedopasowania zgłasza się wiele par, zarówno tutaj na portalu, w Internecie (zachęcam do lektury artykułów), jak i w gabinetach seksuologów i psychoterapeutów. Jest możliwe odkrycie, jakie są różnice między Wami, z czego one wynikają i jakie kompromisy są możliwe, żeby oboje Państwo zaspokajali swoje potrzeby oraz nie cierpieli z tego powodu. Szczególnie niepokojące jest jednak to, że partner z jakiś powodów wybiera masturbację, zamiast zbliżenia z Panią. To znaczy, że być może wcale nie ma on niewielkich potrzeb seksualnych (tzw. niskiego libido), ale woli/ musi/ wybiera/ przyzwyczaił się zaspokajać je w inny sposób niż podczas seksu. Polecam konsultację z seksuologiem - terapeutą par.

Pozdrawiam!

Przy decyzji o współnym zamieszkaniu zazwyczaj bierze się pod uwagę "dopasowanie seksualne"...
Być może wspólna wizyta u lekarza seksuologa pozwoli na proces poprawy Waszych relacji intymnych.
Spora część pań i panów nie jest "otwarta na nowości" i " ma kreatywność zerową"...
Niestey ludzie dorośli są dość oporni na zmiany zachowania, mają już ukształtowaną osobowość, często mało elastyczną...
Zamiast "cięzkich rozmów", z których faktycznie zwykle niewiele wynika, lepiej poszukać dobrego seksuologa w okolicy miejsca zamieszkania.
Pozdrawiam. JW, Poznań.