Brak seksu w związku

Czy to normalne, że mężczyzna nie chce współżyć? Na forach aż roi się od stwierdzeń, że jest to fizjologicznie niemożliwe. Jesteśmy razem od prawie 6 lat, rok temu przeszliśmy trwający półtora roku kryzys, od dwóch lat nie uprawiamy seksu. Proszę mi powiedzieć co może być przyczyną takiej sytuacji? Czy to w ogóle kiedykolwiek ma szansę się zmienić? Co powinnam zrobić, skoro rozmowa nie zdaje egzaminu? Bardzo go kocham, ale nie wiem jak długo to wytrzymam...

Szanowna Pani,
to nie jest normalne, że mężczyzna tak jak i kobieta nie chcą współżyć ze sobą w bliskim związku. Seks jest zawsze w związku znakiem bliskości, kontaktu, jeszcze jednym potwierdzeniem trwającej więzi. Nie wiem, co między wami się stało, że ten rodzaj bliskości zniknął, czy powody, dla których zaistniał kryzys zostały przepracowane? Być może z Pani strony tak, a z punktu widzenia Partnera?
Jeśli nie skutkuje rozmowa między wami, zawsze możecie poszukać pomocy u specjalisty. Może to być seksuolog, ale może też być dobry terapeuta par, któremu zgłosicie ten problem na wstępie.
Pozdrawiam

Jarosław Żukowski
Pracownia Integra

Witam,
potrzeby seksualne mają zarówno mężczyźni jak i kobiety. Być może problem tkwi i kryzysie o którym Pani pisze. Seksualność jest ważną sferą w życiu każdego człowieka i warto o nią zadbać. Zachęcam do wiztyty u terapeuty par lub seksuologa, który zdiagnozuje problem i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl