Brak sensu i celu w życiu oraz myśli samobójcze

Ostatnio cały czas zastanawiam się and moim istnieniem czy ja w ogóle istnieje i co raz bardziej mam przez to wrażenie że cały świat to tak na prawde złudzenie. Częściej jednak odczuwam że ejstem w 'nie swoim' ciele, po prostu przypadkowo sie w nim znalazłam. Co raz więcej mam myśli samobójczych aby zobaczyć co jest po śmierci i mam ochote zrobić sobie krzywde fizyczną przez te ciągłe mysli ponieważ nie widze sensu i celu w moim życiu. (mam hobby ale nie jest ono raczej moim celem w zyciu)

Szanowna Pani, z Pani opisu wynika, że ma Pani objawy depersonalizacji i derealizacji. Te zaburzenia mogą występować jako objaw różnego rodzaju fobii, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, a także depresji oraz schizofrenii (choć w tym przypadku są zazwyczaj bardzo nasilone). Zachęcam Panią do jak najszybszego udania się do psychiatry i psychologa zwłaszcza że pojawiają się u Pani również myśli autodestrukcyjne. Pozdrawiam, Monika Wysota

Bardzo gorąco zachęcam Panią do wizyty u lekarza psychiatry, wiem że może brzmieć to bardzo poważnie i przerażająco, ale naprawdę nie ma się czego bać. Bardzo możliwe że będą po prostu potrzebne leki np. takie które wyregulują Pani nastrój, po to żeby mogła Pani zacząć poszukiwania dla siebie miejsca w świecie i celu w życiu np. podczas prowadzonej jednocześnie terapii. Proszę się uspokoić, nie zawsze musi się Pani tak czuć, potrzebuje Pani teraz jednak wyciągnąć rękę po pomoc i zapewniam że nie jest to żaden wstyd. Proszę walczyć o siebie, a przyjdzie czas na formułowanie nowych marzeń i nadejdzie dzień kiedy hobby znowu będzie sprawiało Pani wiele radości :) Życzę powodzenia i pozdrawiam :) Monika