Brak sensu życia - co z tym zrobić, jak go odnaleźć?

Mój ojciec zmarł jak byłem mały. Inni moi koledzy mają ojców i strasznie im tego zazdroszczę. Chodzę do technikum, uważam, że wybrałem zły profil, w którym nie jestem zbyt dobry i nie znajdę dobrej pracy. Nie mam żadnego kieszonkowego, matka totalnie mnie olewa. Cały dzień pracuje w domu i nawet słowa dziękuję nie słyszę. Boję się, że za rok nie będę wiedział co ze sobą zrobić. Mam totalną depresję. Moja orientacja też mnie martwi. Niekiedy mam wzwód na widok mężczyzny, a na widok kobiety nie. Chcę mieć rodzinę, dzieci a przez tą inną orientację nie będę mógł współżyć z dziewczyną, mieć żony, rodziny i dzieci :( :(:( Błagam, pomocy.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Wiele trudnych chwil spotkało Cię w życiu. Warto, żebyś postarał się skonsultować problemy z psychologiem

Narastajace napięcie emocjonalne i brak wsparcia ze strony matki mogą powodować pogarszanie się samopoczucia. Pomoc psychologa może dać Ci szansę na zmianę Twojej sytuacji.

Na temat swojej seksualności możesz porozmawiać z seksuologiem. Jeśli nie będziesz miał bezpośredniej możliwości tego zrobić, możesz skorzystać z telefonu zaufania dla osób z podobnymi problemami (np. telefon prowadzony przez stowarzyszenie Lambda). Rozpoczęcie pracy nad swoimi problemami może dać Ci możliwość odnalezienia swojego miejsca w świecie i poprawy samopoczucia.

Pozdrawiam