Brak sensu życia po traumatycznych przeżyciach

Przeżyłam w życiu niejedno traumatyczne zdarzenie. Próby samobójcze ojca, topienie przez niego matki w wannie, jej chorobę dwubiegunowá. Byłam w okresie dorastania bardzo samotna. Nie nauczyłam się dobrych wzorców. Jestem niepewna siebie. Nie pracuję. Nie wiem czy kiedykolwiek będę się do pracy nadawać. Nie mam sensu życia, gdyż nie nauczono mnie tego w domu pełnym przemocy. Jestem rozbita wewnętrznie. Nie wiem co robić? Jestem nikim i nie potrafię tego poczucia zmienić! Czuję się niepotrzebna!

Witam,
Te kilka zdań brzmi dramatycznie, spakowany plecak doświadczeń, które tak ciążą, że trudno Pani ruszyć ścieżką na wyprawę, jaką jest życie.
Warto więc zacząć od własnej diagnostyki, skonsultować się z lekarzem psychiatrą. W moim przekonaniu kolejnym, bardzo istotnym krokiem powinna być decyzja o psychoterapii. Można z niej w Łodzi również skorzystać na NFZ (troszkę trzeba poczekać)np.: w NZOZ Grabieniec ul. Chłopickiego 49, lub też TKK Trimed ul. Zawiszy 8/10 ze skierowaniem na psychoterapię. Oczywiście można skorzystać z prywatnej pomocy psychoterapeutycznej.
Warto przełamać impas życiowy, to, że Pani się nie nauczyła wzorców, to nie znaczy, że nie potrafi Pani dobrze funkcjonować w życiu, zawsze może Pani budować swoje własne systemy konstruktywnych działań i zasad.
Zachęcam do poszukania profesjonalnej pomocy.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak