Brak sensu życia w wieku 37 lat

Witam serdecznie, Kilka dni temu skończyłem 37 lat. Z powodów rodzinnych (rodzice od kilkunastu lat nie mieszkają razem, brat kilka lat temu się wyprowadził) mieszkam jedynie z mamą. Nie wiem, czy jest to istotne, ale jestem kawalerem. Mimo, iż zarówno na warunki mieszkaniowe, jak i materialne nie mogę narzekać to od dłuższego czasu nie widzę w swoim życiu jakoś wartości - niby pracuję, ale tak na prawdę nie mam poczucia, że robię to po coś ? Próbuję ze sobą walczyć, ale beskutecznie. Czy da się coś na to zaradzić ? Do kogo się udać ?

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultację, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
W internecie może Pan znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Dzień dobry!

Każdy człowiek znajduje dla siebie inny cel, inny sens, inną wartość życia - różnymi drogami dochodzimy do szczęścia. Warto, aby poświęcił Pan czas i uwagę samemu sobie, swoim potrzebom, oczekiwaniom, marzeniom, trudnościom i możliwościom - lepiej poznał i zrozumiał samego siebie.

Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam serdecznie,

Trudno na odległośc i z krótkiego opisu odpowiedzieć na pytanie "jak temu zaradzić". Jeffrey Young, amerykański psycholog, uważa, że prawie każdy z nas odtwarza jakiś negatywny schemat pochodzący z dzieciństwa i że to on może być przyczyną tego, że trudno nam cieszyć się życiem, stworzyć udany związek, osiągać sukcesy. Może zajrzeć Pan do tekstu na ten temat...
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/09/84/
Być może znajdzie Pan tam inspirację lub odpowiedź na swoje pytania.

A jeśli zdecyduje się Pan na psychoterapię, która jest właściwym miejscem do poznawania siebie, tutaj wskazówki, jak wybrać właściwą osobę:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Witam,
w życiu zdarzają się kryzysowe momenty i zawirowania, w których każdy człowiek zadaje sobie pytanie o sens swojego życia, o to, czy właściwą drogą idzie, boryka się wówczas z trudnościami, związanym z wyborem celu życia, z nadaniem mu jakości. Takie sytuacje przynoszą wiele cierpienia. Mogą generować kolejne kłopoty np. depresję, apatię, obniżenie nastroju, mogą też być motorem do zmian, do nowych poszukiwań. Zachęcam, żeby posłuchał Pan swojego głosu wewnętrznego, swoich emocji i zastnowił się, skąd taka pustka?Może Pan to zrobic samotnie w domu, z pomocą dobrej lektury (polecam książki np. Byron Katie)lub w towarzystwie psychoterapeuty.