Brak serduszka u płodu w USG

Witam! Ostatnią miesiączkę miałam 2 lutego br. 4 kwietnia, na USG lekarz powiedział mi, żebym nie robiła sobie nadziei, ale dziecka chyba nie będzie. Pęcherzyk ciążowy ma 1,57 cm a zarodek 0,86 cm, gdzie w ogóle nie ma serduszka. I ze stwierdzeń lekarza wynika, że jest to 8 tydzień ciąży. Byłam też u drugiego lekarza, by się upewnić i powiedział mi, żeby się nie załamywać, ale do 2 tygodni powinno już być widoczne serduszko. 11 kwietnia mam następną wizytę i lekarz stwierdził, że jeżeli nadal nie będzie widać serduszka to położy mnie do szpitala. Jestem strasznie załamana, gdyż to moja pierwsza ciąża. Proszę o pomoc.

Witam! W treści zapytania nie podaje Pani informacji na temat długości Pani cykli. Na podstawie daty ostatniej miesiączki można ustalić, iż w dniu badania była Pani w 10 tygodniu ciąży. Nie wiem jednak nic na temat Pani cykli, co uniemożliwia dokładniejsze wyliczenie wieku ciąży. Zacytowane pomiary są jednak niepokojące. Na tym etapie niewątpliwie powinna być już widoczna akcja serduszka. W obecnej sytuacji nie powinna się Pani jeszcze niepokoić. Konieczne jest powtórzenie badania USG za kilka dni. Tak jak wspomniał Pani ginekolog, utrzymywanie się podobnych wymiarów pęcherzyka oraz nieuwidocznienie serduszka zezwoli nam na wysunięcie podejrzenia pustego jaja płodowego i rozpoczęcie leczenia. Pozdrawiam