Brak sił, ciągłe zmęczenie i utrata czucia w rękach a wynik testu na boreliozę

Witam, od dwóch tygodni czuję się bardzo źle, nie mam siły, jestem ciągle zmęczona, przestraszyłam się gdy w pracy na nocnej zmianie zrobiło mi się słabo i straciłam czucie w rękach, kręciło mi się w głowie. Na wizycie prywatnej neurolog mi powiedziała, aby zrobić test na boreliozę. IgM prawidłowe, jednak IgG wyszło 28. Czy prawdopodobne jest, że mam tę bakterię w organizmie?

IgG świadczy o przebytym kontakcie,trudno powiedzieć kiedy,należałoby zrobić test western blot IgG i IgM w kierunku boreliozy i skonsultować się z lekarzem chorób zakaźnych

Trudno mi powiedzieć odnośnie boreliozy. Zakres norm zależy od laboratorium - powinny być na wyniku. Jeśli jest w zakresie nawet dodatnim to jeszcze nic nie znaczy. Rutynowo robi się badania przesiewowe, a potwierdza się dopiero za pomocą tzw. testów potwierdzenia - dostępne zazwyczaj w Poradni Chorób Zakaźnych.
Nie wydaje mi się także raczej, że są to objawy związane z boreliozą. Wskazane jest wykonanie podstawowych wyników m.in,. morfologii, cukru, elektrolitów, kreatyniny oraz koniecznie TSH.
Dalsze badania obrazowe (MR) zależnie od uzyskanych wyników. Można zrobić sobie także zwykłe RTG kr szyjnego.