Brak siły, płaczliwość, smutek, poczucie pustki i bezsenność u 23-latki

Witam ,mam 23 lata .Piszę ponieważ, ogólnie nie mam na nic siły , kiedyś byłam bardzo aktywną osobą dziś mam problem z posprzątaniem jedego pokoju, codziennie płacze w głos wieczorami. Niby mam rodzinę mamę i partnera życiowego , ale oni ciągle mają mnie dość uważają mnie za problem. Czuje w sobie straszny smutek i rozpacz , a za chwile pustkę tak okropną. Nie mogę spać , nie przesypiam co drugiej nocy. Nie chce mi się wierzyć ,że mam depresje o ile ją mam. Gdzie szukać pomocy?

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy, ale rzeczywiście objawy, o których Pani wspomniała, jak brak energii, płaczliwość, smutek, przygnębienie, rozpacz, poczucie pustki, problemy ze snem mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne. Rzetelne rozpoznanie może jednak postawić tylko lekarz psychiatra, dlatego tam powinna Pani skierować swoje pierwsze kroki. Lekarz postawi diagnozę i zaproponuje najlepsze dla Pani leczenie (leki i/lub psychoterapię). Proszę nie bagatelizować swojego obniżonego nastroju, który skutecznie odbiera Pani radość życia, obniża komfort życia i uniemożliwia radzenie sobie z codziennymi obowiązkami.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!