Brak skupienia, nerwowość a dobre wyniki badań

Od dłuższego czasu jestem nerwowa nie mogę się skupić na pracy ciągle jestem zmęczona wciąz chce mi się spać robiłam w marcu badania takie podstawy jak mówi lekarz i wszystko jest ok biore różne zestawy witamin ale wciąz czuje się żle mam 45lat.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Występujące u Pani objawy mogą być zwiastunem początku okresu przekwitania. Warto udać się do ginekologa na wizytę kontrolną i poprosić o wykonanie profilu hormonalnego - oznaczenie progesteronu. Menopauza jest okresem przejściowym, trwającym kilka - kilkanaście lat. Kobiety bardzo różnie znoszą ten okres. Niektóre wymagają suplementacji hormonalnej - tzw. hormonalnej terapii zastępczej, jeśli oczywiście nie ma przeciwwskazań do jej zastosowania. Statystycznie menopauza występuje u kobiet między 50 a 51 rokiem życia, jednak pierwsze objawy spadku hormonów jajnikowych mogą pojawić się na kilka lat przed ostatnią miesiączką w życiu.