Brak skuteczności odchudzania i regularnych ćwiczeń fizycznych

Witam. Ważę 61 kg i mam 162 cm wzrostu. Od 1,5 mies. cwicze z Chodakowską raz turbo spalanie raz skalpel. 6 x w tyg. Liczę kalorie i jem jakieś 1600-50% wegli, 20% białko białka i 30% tłuszczy.Staram się jeść owoce i ogólnie zdrowo i regularnie,kolacje jem 3 godz przed snem.Bość często jem domowe ciasta.Nie umiem sobie ich odmowic...Niestety nie widzę żadnych efektow tych ćwiczeń. Bardzo proszę o radę co zrobić żeby w końcu udało mi się pozbyć kilku cm z przede wszystkim ud, bioder i brzucha..

Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

Paradoksalnie zmniejszyć ilość ćwiczeń, mięśnie też muszą odpocząć i się zregenerować, 4 razy wystarczy, Pozdrawiam:)

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji dietetycznej. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam. Pierwsza kwestia jest taka, że może na początek powinna Pani troszeczkę przystopować z ćwiczeniami, to znaczy ćwiczyć np. 4-5 dni w tygodniu, aby organizm miał szansę się zregenerować. 1,5 miesiąca to dość krótki okres, najlepiej zacząć od mniej intensywnych ćwiczeń i stopniowo zwiększać ilość treningów, aby się nie „wypalić” od początku…Proszę także dać sobie czas, nie spieszyć się z odchudzaniem. Każdy organizm reaguje inaczej na zmiany i musi się dostosować. Druga kwestia to nawyki żywieniowe. Aby ocenić, czy rzeczywiście prawidłowo się Pani odżywia niezbędny jest szczegółowy wywiad żywieniowy. Jak sama Pani pisze dość często pojawiają się w jadłospisie ciasta…a więc należałoby chyba jednak nad tym popracować  Trzecia kwestia to ilość energii jaką Pani spożywa. Przy takiej aktywności fizycznej jaką Pani opisała, powinna Pani spożywać ok. 2200 kcal. Przy zbyt dużym ograniczeniu kaloryczności metabolizm zaczyna spowalniać i o wiele trudniej schudnąć…Zachęcam do współpracy z dietetykiem, jeśli jest Pani zainteresowana, zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl. Zapraszam także na bloga z przepisami: www.zdrowapasja.blogspot.com. Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią.Po pierwsze nie ilość treningów, a ich intensywność odgrywa kluczową rolę w procesie spalania tkanki tłuszczowej , a te, o których Pani pisze do intensywnych,mówiąc najoględniej nie należą.Po drugie,bardzo ważna jest pora wykonywania treningów ,oraz ich czas trwania.To w telegraficznym skrócie jeśli chodzi o Pani aktywność fizyczną i brak zadowolenia z jej efektów. Odmienną , a zarazem najważniejszą kwestię stanowi dieta.Przy tak dużej podaży węglowodanów i takiej intensywności treningu, jedynie co pani uszczupli to pokłady glikogenu mięśniowego, zapasy tkanki tłuszczowej pozostaną nietknięte,bo zakładam, że nie pracuje pani ciężko fizycznie w ciągu dnia, przez co wydatek energetyczny ,a co za tym idzie i kaloryczny uległ by znacznemu wzrostowi.Zdecydowanie za duży %udział w diecie węglowodanów(redukcja),owoce zawierające fruktozę spożywane w niewłaściwych porach mogą stanowić problem,podobnie jak ciasto.Cieszą regularne posiłki, o których Pani pisze .Zapraszam do kontaktu pod nr tel 600042800.Pozdrawiam i życzę sukcesu.