Brak śliny i uczucie suchości w ustach

Witam mam 31, nie chorowałem ostatnio na nic. Od jakis 2 tygodni po przebudzeniu nad ranem mam strasznie sucho w buzi, totalny brak sliny tak ze az jezyk skleja mi sie z podniebieniem. Czy to mozliwe ze podczas snu moj organizm przestaje produkowac sline. Czesto zatyka mi sie pod wieczor jedna z dziurek w nosie czy to moze byc przyczyna. Z gory dziekuje za pomoc

Masz niedrożny nos w nocy,oddychasz ustami i dlatego wysychają ci błony śluzowe w jamie ustnej i w gardle. Wyjaśnij przyczynę niedrożności nosa. Skrzywienie przegrody nosa? przewlekłe zapalenie zatok z polipami nosa? Alergia? Trzeba to wyjaśnić kilkoma badaniami krwi oraz tomografią komputerową zatok i napisz potem. Damy radę.