Brak śluzu typowego dla dni płodnych a niepłodność

Hej czy brak lepkiego śluzu rozciągliwego w ciągu czasu od miesiączki do miesiączki oznacza nieplodnosc?

Magdalena Mroczek

Witam, brak śluzu nie oznacza niepłodności. Niepłodność definiuje się jako stan, w którym zachodzi niemożność zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z przeciętną częstotliwością 3–4 stosunków tygodniowo, bez stosowania jakichkolwiek środków antykoncepcyjnych.