Brak spadku wagi pomimo zmiany nawyków żywieniowych i ćwiczeń

Jestem dziewczyną w wieku 21 lat. Mam za sobą zrzucone już około 20 kilogramów. (Przy wzroście 162 cm ważyłam 102 kg, teraz waga wynosi 82 kg). Zmieniłam nieco nawyki żywieniowe, tzn. staram się jeść mniej smażonych rzeczy, do mojego jadłospisu doszło sporo warzyw. Jestem osobą od paru miesięcy aktywną fizycznie, raz w tygodniu chodzę na basen, a przynajmniej 2-3 razy w tygodniu korzystam z siłowni. Jednak od 2 miesięcy moja waga przestała ulegać zmianie. Jaka dieta byłaby dla mnie odpowiedni?

Witam Panią,

Nie odpowiem na pytanie, jaka dieta byłaby najbardziej odpowiednia dla Pani ponieważ to jest kwestia bardzo indywidualna. Ułożenie jadłospisu wymaga przeprowadzenia szczegółowego wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. Nie mniej jednak proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy:) Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może spożywać Pani zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl lub 506 225 670

pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Straciła Pani aż 20 kg! Dla Pani organizmu to był szok. Musiał sobie wszystko "ustalić na nowo" - metabolizm, produkcję hormonów etc. Organizm musi mieć czas, żeby się przygotować ponownego spalania tkanki tłuszczowej.
Wspomniała Pani o tym, że jest Pani osobą bardzo aktywną fizycznie - dzięki ćwiczeniom fizycznym zmienia się skład ciała -zwiększa się np. ilość tkanki mięśniowej. Zatem mimo "stojącej" masy ciała, coś w organizmie się dzieje. I to coś bardzo dobrego :) Może zauważyła Pani, że mimo niezmienionej masy ciała, Pani ciało wygląda inaczej? Obwody talii, bioder nie zmieniły się? Podejrzewam, że jednak tak :)
Proszę się nie poddawać i nie odpuszczać sobie a osiągnie Pani zamierzony cel.
Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam
Ewa Mirkowicz
www.salvere.pl

Straciła Pani aż 20 kg! Dla Pani organizmu to był szok. Musiał sobie wszystko "ustalić na nowo" - metabolizm, produkcję hormonów etc. Organizm musi mieć czas, żeby się przygotować ponownego spalania tkanki tłuszczowej.
Wspomniała Pani o tym, że jest Pani osobą bardzo aktywną fizycznie - dzięki ćwiczeniom fizycznym zmienia się skład ciała -zwiększa się np. ilość tkanki mięśniowej. Zatem mimo "stojącej" masy ciała, coś w organizmie się dzieje. I to coś bardzo dobrego :) Może zauważyła Pani, że mimo niezmienionej masy ciała, Pani ciało wygląda inaczej? Obwody talii, bioder nie zmieniły się? Podejrzewam, że jednak tak :)
Proszę się nie poddawać i nie odpuszczać sobie a osiągnie Pani zamierzony cel.

Życzę dużo zdrowia i pozdrawiam
Ewa Mirkowicz
www.salvere.pl

Dzień dobry!

Musiałabym przeanalizować dotychczasowy tryb życia, wby dać oknretne wskazówki. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska