Brak stałych zębów u 11-latki

Witam, Moja corka ma 11 lat i nadal nie ma stałej 2.Czy jest to normalna sytuacja?Lekarz stomatolog każe czekac ,ja jednak denerwuję sie ta sytuacją.Bardzo proszę o pomoc. Małgorzata

Najlepiej zrobć rtg pantomograficzne....mysle,że ortodonta powinien dać Pani na to skierowanie. Może być konieczne również wykonanie tomografii komputerowej aby zobaczyć dokładniej czy jest zawiązek tego zęba i jak jest ustawiony i czy przypadkiem jakiś inny ząb nie blokuje go. Prosze udac sie do ortodonty.