Brak stolca u 7-tygodniowego dziecka z refluksem

Dziecko ma 7 tygodni, ma zdiagnozowany refluks, dziennie robilo 2-4 kupki, obecnie juz 2 dobe nie zrobilo nic. Mala cierpi tez na kolki. Na refluks dostaje przed karmieniem gaviscon a na kolki infacol. Co robic ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak stolca najpewniej jest wynikiem zmiany w diecie dziecka lub zmiany w Pani diecie jeśli karmi Pani piersią. Jeśli dziecko drugą dobę nie oddało stolca, proszę udać się do lekarza pediatry.