Brak sygnału z tętnicy łączącej tylnej po stronie prawej

Witam bardzo proszę o interpretacje. Program MR angio w fazie tętniczej: Nieco słabszy sygnał z tętnicy tylnej mózgu w odcinku przedpołączeniowym P1 po stronie lewej w porównaniu do strony prawej, prawdopodobnie o charakterze hypoplazji. Brak sygnału z tętnicy łączącej tylnej po stronie prawej (wolny przepływ krwi? hypoplazja?). Dyskretnie nierówny zarys ściany tętnicy w okolicy podziału lewej MCA1 ( z naddatekiem sygnału o max. wym. 1mm), mogący budzić podejrzenie tworzącego się tętniaka.

Witam,
Interpretacja tego opisu powinna się opierać o badanie kliniczne. Jakie objawy towarzyszą tym zwężeniom w obrębie tętnic? Z jakiego powodu badanie było wykonane? Ze względu na opisywane zmiany w okolicy podziału lewej MCA1 konieczne jest powtórzenie badania za kilka miesięcy.

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl