Brak sytuacji stresowych a problemy ze snem

Witam. (20 lat)Od trzech nocy nie mogę spokojnie spać. Jestem jakby zdenerwowana, a nic nie dzieje sie w moim życiu specjalnego. Nie pracuje, a niedlugo zaczynam studia. W domu, w życiu ok. Czasami coś mi sie sni, budze sie w nocy i juz nie chce mi sie spac. Przez to jestem strasznie niewyspana, chodze spac o 23.00 a wstaje o 8.00. Pomimo zmęczenia nie mogę normalnie się wyspać. Czy coś mi jest? Czy to chwilowy stan? Z góry dziękuję.

3 noce mogą oznaczać jakieś przelotne, emocjonalne zaburzenia (np spowodowane życiowymi zmianami takimi jak rozpoczęcie studiów). Zachęcam do obserwacji siebie. Jeśli trudności będą się przedłużać powyżej 2 tygodni i/lub nasilać, warto zgłosić się do psychologa lub lekarza.

Dzień dobry,

jeżeli nie przeżywa Pani stresów oraz lęków czy zmian w życiu, które mogą je powodować, wówczas warto zastosować podstawowe techniki pomocne w zasypianiu i trzymaniu snu. Jeśli nie pomogą, zachęcam do kontaktu z lekarzem ogólnym który może przepisać łagodne środki wspomagające sen. Jeśli i one nie pomogą lub nie będzie mogła się Pani bez nich obyć, by przespać noc, wówczas może Pani poszukać poradni leczenia zaburzeń snu lub skorzystać z pomoc psychologa.

Kilka wskazówek pomagających w zaśnięciu i utrzymaniu snu: http://portal.abczdrowie.pl/jak-sie-wysypiac

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak