Brak tolerancji dzieci przez 4,5-latka

Witam .MOj 4,5 letni syn nie toleruje malych dzieci tzn takich od roku do 3 lat. Sasiadka przychodzi z blizniakami dwu letnimi na kawe i wtedy zaczyna sie koszmar gdy dzieci chca wejsc do syna do pokoju gdzie bawia sie z starsza siiostra blizniakow (kolezanka syna ma skonczone 5 lat i wmiaredobrze sie dogaduja) wtedy krzyczy aby sie wynosili rzuca czym popadnie placze .zazwyczaj ja daje mu kare wine zwalamy wszyscy na niego. Prosze napisac jak postepowac

Pozdrawiam.

Dzień dobry
Z tego co Pani pisze syn dobrze dogaduje się i bawi z koleżanką równolatką. I bardzo dobrze. Mamy mają prawo swobodnie porozmawiać i odsapnąć przy kawie. Żeby jednak było to możliwe warto jednak nie nadwyrężać możliwości Pani syna do bycia gościnnym wobec wszystkich dzieci. Kiedy da się zająć bliźnięta czymś skutecznie w innym miejscu, żeby nie dręczyły ani starszych dzieci ani mam to prawdopodobne, że wszystko będzie dobrze. Trudno obwiniać 2letnie dzieci o przeszkadzanie, ale można je czymś skutecznie zaabsorbować. Trudno obwiniać 4latka że się broni. Siostra bliźniaków jest przyzwyczajona do przeszkadzania. Nie wydaje mi się żeby Pani syn odstawał od normy. Zdrowe dziecko. Broni swojego terytorium. Można to zrobić za niego i ochronić go przed niepotrzebną karą. Oraz zyskać trochę bezcennego spokoju dla osób dorosłych.
Powodzenia