Brak tolerancji na mleko modyfikowane

Witam,jestem mama 9,5 mies Kuby.syn jest karmiony piersią lecz chciałabym juz zakończyć karmienie lecz syn nie toleruje mleka modyfikowanego.co robić by zrezygnowało z piersi na rzecz innego mleka?dziecko zemna SPI ponieważ w nocy się budzi na karmienie co 2 godz.obawiam się ze będę miała problem z odstąpieniem go od piersi:-( proszę o skuteczne rady co należy zrobić krok po kroku by syn odzwyczail się od piersi. Pozdrawiam Sylwia

Milena Lubowicz

Można stopniowo odstawiać dziecko, zastępując kolejno jedno karmienie mlekiem modyfikowanym. Rozumiem, że w dzień nie ma takiego dużego problemu, gdyż dziecko zjada inne posiłki (obiadek, deserek), problemem zwykle jest noc. Jeżeli chodzi o wybór mleka, to różnią się one smakiem od pokarmu kobiecego i na początku dziecku może być trudno go zaakceptować. Nie ma na to złotej metody. Trzeba próbować, może Pani wypróbować różne mleka, gdyż między sobą też różnią się smakowo.
Pozdrawiam