Brak uchwytnych zmian urazowych

Witam. Po obejrzeniu RTG chirurg w szpitalu stwierdził złamanie 5 palca stopy. W odebranym kilka dni później opisie zdjęcia następująca ocena : brak uchwytnych zmian urazowych. Kto ma rację? Załączam link do zdjęcia RTG: http://imageshack.com/a/img924/2116/qBge8a.jpg Z góry dziękuję za ocenę zdjęcia i odpowiedź.

Witam, nie mogę otworzyć obrazu rtg - nie potrafię więc odpowiedzieć! Proszę udać się ew. do innego ortopedy! z.żurawski

Na zdjęciu rzeczywiście nie widać cech urazu kostnego. Ważny jest jednak obraz kliniczny na podstawie którego prawdopodobnie chirurg postawił diagnozę - złamanie. Niezależnie od wszystkiego postępowanie jest jednakowe w przypadku złamania lub silnego stłuczenia: obuwie o sztywnej podeszwie i ewentualnie leki przeciwbólowe. Z obrzękiem nie należy usilnie walczyć bo stabilizuje on uszkodzenia i sprzyja procesom reparacyjnym. Co do ewentualnej likwidacji szkody z ubezpieczenia to lekarz orzecznik oceniał będzie trwały uszczerbek na zdrowiu, który niezależnie czy mamy do czynienia z infrakcja czy nie będzie tak samo wysoki.