Brak uczuć do rodziców

Dzień dobry. Mam problem związany z uczuciami do rodziców. Zauważyłam, że nic do nich nie czuję. Kiedy mówię im, że ich kocham, nie odczuwam tej miłości. Jest pustka. Mam 20 lat.

Miłość jest stanem złożonym, tajemniczym i zmiennym w czasie. I trudno wpłyną na nią wolicjonalnie, choć jednak jest bardziej czasownikiem, niż rzeczownikiem...
Zawsze jednak należy sie rodzicom szacunek.
Brak szacunku do Nich to brak szacunku dla siebie.
Praktycznie wszystkie wielkie religie też to podkreślają.
Stosunek do rodziców, starych ludzi i zwierząt jest miarą cywilizacyjnego, moralnego i kulturalnego rozwoju człowieka i społeczeństwa.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Dzień dobry!

Niestety, w części rodzin mają miejsce trudne sytuacje, które zaburzają relacje rodziców z dziećmi i utrudniają wzajemne ciepłe uczucia. Jeśli w rodzinie dochodzi do przemocy fizycznej czy seksualnej, nadużywania alkoholu, przekraczania granic prywatności, zaniedbywania itp., wpływa to na uczuciowość i życie psychiczne wszystkich jej członków. Czasami jest również tak, że rodzina, którą z zewnątrz pozornie ocenić można jako udaną, w rzeczywistości ma problemy emocjonalne, problemy z bliskością, wzajemnym szacunkiem itp. Jeśli czuje Pani, że życie rodzinnie negatywnie wpływa na Pani emocjonalność, relacje z ludźmi, "czuje Pani pustkę", nie wie, jak odnaleźć się w rodzinie lub we własnym życiu - polecam konsultację psychoterapeutyczną.

Pozdrawiam!