Brak uczuć u 22-latki

Witam, mam na imię Weronika i stwierdziłam,że nie mam uczuć. Nie wiem czy kocham swoich bliskich (rodziców/przyjaciół) , ale wiem, że jak im by się coś stało, nie umiałabym sobie z tym poradzić. Trudno mi również przepraszać, dziękować. Uważam,że to nie jest normalne. Jestem już zarejestrowana do psychologa. Czy to konieczne ?

Dzień dobry!

Mam wrażenie, że pytając "czy to konieczne?" pyta Pani "czy to jakieś zaburzenie psychiczne?", np. depresja czy zaburzenia osobowości. Być może nie i prawdopodobnie nie. Psychoterapia służy jednak nie tylko leczeniu chorób życia psychicznego, ale także samorozwojowi, lepszemu rozumieniu siebie i swoich przeżyć, uzyskiwaniu szczęścia i spokoju w życiu, porządkowaniu i naprawianiu relacji z ludźmi, wychodzeniu obronną ręką z trudnych życiowych okresów itp.

Pozdrawiam!

Na pewno warto. Może Pani pozwolić sobie pomóc w zmianie, której Pani potrzebuje. Korzystanie z pomocy psychologa to przecież tak, jak korzystanie z pomocy każdego innego lekarza czy specjalisty. Kiedy nasz samochód nie odpala albo zablokuje się kierownica nie wahamy się pójść do mechanika, po to, by znów można było nim bezpiecznie i z przyjemnością jeździć. Podobnie przecież jest z naszym samopoczuciem, relacjami czy uczuciami. Warto dać sobie pomóc.