Brak utraty wagi przy diecie redukcyjnej

Witam jestem na diecie redukcyjnej 1300 kcal jednak waga nie spada. Prowadzę gospodarstwo rolne, wykonuję pracę fizyczną codziennie, jestem aktywna cały dzień, jedyny sport na który mam czas to spacer z dzieckiem i jazda rowerem. Dlaczego waga stoi? mam 29lat, kobieta, 170cm waga 64kg. Czy podaż kalorii jest odpowiednia?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ma Pani odpowiednią masę ciała w stosunku do wzrostu i wieku. Nie ma konieczności stosowania diety redukcyjnej. Niemniej jednak jeśli uważa Pani, że brak spadku masy ciała ma podłoże chorobowe proszę udać się do lekarza.

Witam. Masa ciała jest odpowiednia Pani BMI 22.1 wiec nie widzę potrzeby stosowania diety redukcyjnej. Może brak spadku masy ciała spowodowane jest chorobą dlatego proponuje porobić sobie badania i udać się do lekarza.Pozdrawiam

Witam Pani BMI TO 22,1 waga jest idealna wiec nie widzę potrzeby odchudzania.Jednak jak nie pokoi Panią ten brak spadku masy ciała proponowałbym udać się do lekarza być może spowodowane to jest chorobą. Pozdrawiam

Witam, niestety kalorycznosc jest zbyt niska do trybu zycia, stad brak ufektow w postaci utraty wagi calkowitej. Proponuje wizyte u dobrego dietetyka. Beyer-Wygonska.

Bardzie istotna była by u Ani analiza składu masy ciała, która pokazała by ilość tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej. Sam wyznacznik kg nie do końca jest wiarygodny, może ma Pani duża masę mięśniową (przy pracy na gospodarstwie jest taka szansa). Nie warto tez przyzwyczajać organizmu do małej kaloryczności spożywanych posiłków.

Witam serdecznie,

Wydaje mi się że Pani problem jest już mi znany i nie raz udzielałam odpowiedzi na Pani pytania. Z tego co się orientuje stosowała Pani już różnego rodzaju diety i żadna nie dała zadowalających efektów. Najlepiej wykonać badania, ponieważ przyczyną nie musi być złe odżywianie a np niedoczynność tarczycy. |Z pewnością tez nie ma Pani dużego problemu z wagą ponieważ BMI jest w normie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk