Brak wiary w swoje możliwości i depresja

Jestem strasznym nieudacznikiem, mam totalny brak wiary w siebie. przejmuję się wszystkim za nadto, w szkole czuję się źle bo każdemu się udaje a mi nigdy mimo że się staram. Strasznie mi z tym źle, czuję się kompletnym zerem i boję się wyrażać własnego zdania.

Najczęściej takie uczucia pojawiają się gdy nie mamy akceptacji otoczenia lub gdy konkurencja jest zbyt duża. Wiarę w siebie można zyskać budując swoją wartość na przykład przez podnoszenie swoich umiejętności, zyskiwanie nowej wiedzy czy nabieranie doświadczenia w wykonywanej pracy.
Można jeszcze pójść do psychoterapeuty i z jego pomocą wzmacniać swoją motywację.
Pozdrawiam.

Zachęcam do spotkania z psychologiem i pracy nad sobą w procesie psychoterapii. Podobne trudności mogą być objawem kryzysu, trudnych doświadczeń, nieadekwatnego obrazu siebie (zaniżonego poczucia własnej wartości) lub czynników i zaburzeń osobowościowych.

Czy jest coś co lubisz robić, w czym jesteś dobra? Rozwijaj tę umiejętność, a może Ci pomóc uwierzyć w swoje siły. Jeśli nie jesteś w stanie tego określić lub sama nie radzisz sobie z wymienionymi problemami udaj się do psychologa po wsparcie.