Brak wiary we własne możliwości u partnera

Moj Mezczyzna przyznal mi sie, ze nie wierzy w siebie. Przez to wynikaly miedzy Nami glupie sytuacje, ze wzgledu na Jego postepowanie. Jak rozpoczac z Nim jakas "terapie", by malymi krokami pozwolic Mu uwierzyc w siebie?

Dzień dobry!

Tak istotne i "fundamentalne" cechy i nawyki u dorosłej osoby, zazwyczaj kształtowały się i utrwalały przez okres dzieciństwa, dojrzewania i wczesnej dorosłości. W takiej sytuacji ważne jest właśnie podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam, brak wiary w swoje możliwości to dość głęboko uwarunkowana cecha, związana najczęściej z brakiem odpowiedniego traktowania dziecka ze strony jego rodziców- brakiem wystarczającej troski, akceptacji, wsparcia... Czasami udaje się człowiekowi odbudować tą wiarę w obliczu życiowych sukcesów, czy w odpowiedzi na sposób traktowania przez inne osoby w życiu np przyjaciół czy partnerki życiowe.Wskazana w takim wypadku jest częste okazywanie uczucia, podkreślanie sukcesów, łagodne traktowanie porażek. Generalnie jednak wydaje się, że najlepszym sposobem byłoby zasugerowanie partnerowi podjęcie psychoterapii tym bardziej, że jak Pani pisze z tego problemu wynikają trudności w Państwa związku.Pozdrawiam

Witam,
sposobów na zwiększenie samooceny,sprawstwa czy akceptacji siebie jest wiele.
Konsultacje psychologiczne będą najszybszą i skuteczną formą pomocy by zmienić obraz siebie i swoich możliwości.
Są to cechy bardzo istotne w życiu człowieka, które jeśli są nisko oceniane często rzucają cień na wszystkie obszary życia. Warto o to zadbać.
Zachęcam do jak najszybszej wizyty. Porady można uzyskać w ramach NFZ.

trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl