Brak widocznej akcji serca płodu a 6 tydzień

Witam. 19.08 lekarz stwierdził 5tc i 5d. Wczoraj (30.08) inny ginekolog ocenił ciążę na 6t i brak widocznej akcji serca, tzn. nie widział go jeszcze. g. obliczeń pierwszego usg powinien być 7tc i 4d.w Czy mam obawiać jakiś komplikacji? co robić? Aga
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wiek ciążowy oceniany jest w przybliżeniu i nie należy się przejmować niewielkimi różnicami w przypadku różnych badań USG.
Rozumiem że brak uwidocznienia akcji serca spowodowany był problemami technicznymi bo w 6 tyg akcja ta powinna byc widoczna. Proponuję wiec poprosić o kolejne badanie USG aby ocenić pracę serca.

Czy w badaniu USG widoczne było echo zarodka i brak czynności serca, nie nie było widać echa zarodka. Jaka była średnica pęcherzyka ciążowego / GS /, jeśli ma 25mm to w badaniu USG powinien być widoczny zarodek z czynnością serca.
Poziadając takie dane jestem w stanie udzielić odpowiedzi na Pani pytanie.
Dr Jacek Tulimowski