Brak widocznej akcji serca u płodu

Witam! Mam takie pytanie związane z brakiem widocznego ASP w 7 tyg ciąży. 2 tygodnie temu na wizycie kontrolnej widzieliśmy z moim ginekologiem żyłkę, która pulsowała co oznacza, że płód jest żywy. Byłam wczoraj na USG i lekarz nie mógł znaleźć akcji bicia serca - nie miał się o co zaczepić aby zobaczyć czy wszystko ok. Czy jest to możliwe, że czasem tej akcji serca w 7 tyg. nie widać, gdy wcześniej byłą widoczna? Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że może być ok? Zlecił mi beta hcg. Podsumował jeszcze moją wizytę, że jakbym krwawiła to mam iść prędko do szpitala. Proszę mi tylko odpowiedzieć czy jest jakaś czy jest jakaś szansa, że nawet najlepszy lekarz może coś przeoczyć i może nie dowidzieć czy nie znaleźć?

Witam serdecznie! Serduszko najczęściej można uwidocznić w połowie 6 tygodnia. Wątpliwe jest czy "pulsująca żyłka" w istocie była serduszkiem. W 7 tygodniu akcja serca powinna być już jednak jak najbardziej widoczna. Nie chciałabym na podstawie Pani opisu wyrokować o dalszym przebiegu ciąży. Badanie USG jest badaniem subiektywnym, którego wynik zależy od wielu czynników. Zdarza się zatem, że lekarz nie uwidacznia akcji serca płodu. W takich sytuacjach zaleca się badanie kontrolne za tydzień. Oznaczenie betaHCG także wydaje się być przydatne. Dopóki nie wykona Pani badań proszę się nie denerwować na zapas. Być może do zapłodnienia doszło później niż w 14 dniu cyklu i akcja serca płodu pojawi się później. Pozdrawiam