Brak więzi z rodzicami a możliwe przyczyny

Mam 21 lat i dociera do mnie smutny fakt. Pochodzę z wykształconej i zamożnej rodziny i...Wesoło nie jest. Nie czuję absolutnie żadnej więzi z moimi rodzicami, czuję do nich nawet wściekłość i nienawiść, a także strach. Byliśmy całe życie ze sobą (rodzina to tylko rodzice i dzieci, nikt inny-mówili), nie mieli żadnych znajomych, nawet po fachu, a są to dla mnie obcy ludzie. Czuję się, jak ktoś, kto wykluł się z kamienia. Dlaczego nie czuję więzi z rodzicami, skoro byli przy mnie całe życie?

Dzień dobry!

Tymi trudnymi emocjami i historią swoją oraz swojej rodziny warto zaopiekować się w psychoterapii. Pełne zrozumienie i analiza Państwa relacji przekracza możliwości kontaktu internetowego.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,
dla zbudowania dobrej więzi nie wystarczy tylko fizyczna obecność. Ciepło, zrozumienie, empatia, rozmowa, akceptacja to tylko niektóre z cech które budują nasze więzi z innymi. Może za mało było tego w pani rodzinie? Pragnę też zauważyć, że wcale nie jest pani jak z kamienia. Napisała pani o strachu, nienawiści i wściekłości, to są bardzo silne emocje. Choć są one negatywne to jednak pokazują, że rodzice są dla pani ważnymi osobami. Czuje jednak pani, że ta relacja nie jest taka, jaką pani by chciała by była. Aby zrozumieć pani osobiste doświadczenie, spróbować odpowiedzieć na pytanie co może być przyczyną tego, co pani czuje w stosunku do rodziców, warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Psychoterapia może też pomóc w tym, aby ewentualne negatywne doświadczenia z przeszłości, i to jak teraz pani się czuje w stosunku do pani rodziców, nie wpływały na pani przyszłe życie emocjonalne czy związki.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl