Brak włosów na ciemiączku u 4-miesięcznego dziecka

Witam, moja córka ma 4 miesiące i od porodu nie rosną jej włoski na ciemiączku,jesstm ciekawa czym to może być spowodowane i co robic aby wloski zaczely rosnąć? pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wzrost włosów u dziecka jest sprawą indywidualną i na tym etapie brak włosów w okolicy ciemiączka nie jest oznaką choroby i stosowana preparatów w celu spowodowania wzrostu włosów może tylko zaszkodzić dziecku.

Proszę o kontakt z lekarzem rodzinnym ewentualnie dermatologiem, który oceni stan skóry, nie podaje Pani jnfomacji na temat jak wygladają pozostalę włoski czy sa gęste i mocne. dermatolog oceni również czy należy podjąć jakieś działania czy jest jeszcze czas na to by włoski urosły. Pozdrawiam