Brak wsparcia finansowego ze strony męża

Prosze o pomoc niewiem co robic mam dwoje dzieci syn jest autystyczny wiec pobieram swiadczenia socjalne,nie pracuje maz nie chce do tych pieniedzy dokladac mi swoich na zycie uwaza ze to mi wystarczy i nie bede wydawac na siebie,co jest chore i smieszne dbam o dzieci nic im nie brakuje a ze sobie tez cos kupie to jest to chyba normale,nie przesadzam z wydatkami na siebie i nie sa to drogie rzeczy mam swiadomosc wydatkqw i pieniedzy jakie posiadam.Mam dosyc jestem klebkiem nerwqw nie nawidze go.

Dzień dobry,

Może Pani skorzystać z pomocy - udając się na osobistą konsultację do psychologa czy psychoterapeuty, którzy zaproponują stosowne dalsze postępowanie (w ramach NFZ).
Może Pani również rozważyć czy w Państwa przypadku nie byłaby dobra psychoterapia pary / małżeńska - ta forma niestety jest trudno dostępna w państwowych placówkach, raczej prywatnie.

Dzień dobry!

Nie precyzuje Pani, czy wciąż jesteście małżeństwem i prowadzicie wspólny budżet domowy, czy też jesteście z mężem po rozwodzie. Z pewnością jest między Wami wiele nieporozumień, dystans (przede wszystkim emocjonalny) i trudności w ustalaniu wspólnych spraw. Możecie podjąć się analizy tego problemu (wspólnie lub Pani sama) na terapii małżeńskiej lub mediacji - np. w Centrum Interwencji Kryzysowej, Ośrodku Pomocy Rodzinie itp. W zależności od tego, w jakim stopniu będzie możliwe dogadanie się, może Pani także sądownie wystąpić o alimenty na siebie i dzieci.

Pozdrawiam!