Brak akceptacji wyborów syna przez matkę

Chodzę do szkoły w której w drugiej klasie musiałem wybrać przedmiot rozszerzony. Na pierwszy wybrany brakowało osób, drugiego wybranego nie mogłem realizować z powodu zasad systemu edukacji, a każdy pozostały zupełnie mnie nie interesował, i jeden z takich muszę przymusowo realizować. Jako że w przeciwieństwie do moich rówieśników w szkole szukam edukacji, a nie przyszłej pracy, to moja mama nie akceptuje tego, że nie chcę chodzić do szkoły z tego powodu. I co ja mogę zrobić?

Także może Pan rozważyć opcje konsultacji z psychologiem rodzinnym, który poprzez mediacje ułatwi Państwu dojście do porozumienia.

Witam Pana Serdecznie,

Pana mama prawdopodobnie skoncentrowana jest na tym, żeby z sukcesem Pan ukończył szkołę - skoro ją Pan zaczął.

Proszę szczerze i spokojnie porozmawiać z mamą i może zapewnić ją, że jest dla Pana ważna edukacja, z takimi przedmiotami, które Pana ciekawią.

Co Pan może zrobić?
Posłuchać siebie, co naprawdę dla Pana jest ważne...

Życzę Panu tylko dobrego wyboru,
Irena Mielnik-Madej