Brak wypróżnienia u 11-dniowego dziecka

Witam,mój synek ma 11 dni.Do wczorajszego wieczora syn wypróżniał się regularnie po karmieniu,wczoraj w nocy nie zrobił kupki,dzisiaj przez cały dzień też nic.Ma gazy,ale na pieluszce są tylko deliatne zabrudzenia.Jest dość płaczliwy,ale je i sypia normalnie,brzuszka nie ma twardego.Dawałam mu herbatke z kopru przeznaczoną dla niemowląt od1 tyg. życia.Co zrobić,czy zgłosić się do lekarza?

Droga Mamo,

nie pisze Pani czy karmi Pani piersią. W przypadku karmienia naturalnego dziecko może się nie wypróżniać nawet kilka dni 7 dni i nie jest to żadna patologia. Dzieci karmione sztucznie mieszanką mogą przez 3-4 doby się nie wypróżniać i też jest to OK. Ważne jest to czy maluch nie ma kolek, nie boli go brzuszek, dobrze śpi itd. Jeśli wszystko jest w miarę normalne nie ma powodów do obaw.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
https://www.facebook.com/FoodDiet