Brak wytrysku a ciąża

Mam 19 lat, mój chłopak 23. Miesiączkuję od 11. roku życia, ale miesiączki mam nieregularne. Często mi wypadają itp. Ostatnio uprawiałam seks ze swoim facetem bez zabezpieczenia. Nie doszło do wytrysku, jednak mam obawy, czy nie jestem w ciąży. Zawsze mniej więcej tydzień przed dostaniem okresu mam bóle brzucha i upławy. Tym razem było tak samo (w tym czasie też uprawialiśmy seks) minął tydzień, a ja nie mam nadal okresu. Słyszałam, że przez branie antybiotyku też może się spóźnić. Pytanie moje brzmi, czy jeśli nie było wytrysku możliwe jest zajście w ciąże? Jakie jest prawdopodobieństwo? Po jakim czasie od stosunku warto zrobić test, tak by był wiarygodny? Pozdrawiam i dziękuję za odp.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Test należy wykonać najwcześniej w terminie spodziewanej miesiączki, czyli zwykle ok. 2 tygodnie po owulacji (i stosunku). Zajście w ciążę po stosunku przerywanym jest mało prawdopodobne, ale możliwe. Same antybiotyki nie opóźniają miesiączki, prędzej infekcja, która jest przyczyną ich brania.

Pozdrawiam serdecznie!