Brak wytrysku a cukrzyca

Mam cukrzycę - średnio uregulowaną HBCA1 na poziomie 7-8,5, średni aktywny tryb życia (praca przy komputerze, ale na ile mogę staram się chodzić na spacery, zażyć wysiłku). Od ponad 6-8 lat nie mam wytrysku. Jedyne co, to podczas podniecenia - w czasie masturbacji lub stosunku, pojawia się lepki płyn. Czy mogę jakoś sam zdiagnozować do mi jest? (Może mogę wykonać jakieś badania krwi?)

Witam! Na podstawie opisu można przypuszczać, że problemem jest całkowity brak wytrysku (anejekaulacja) lub aspermia (ilość ejakulatu poniżej 0,5ml, co może być interpretowane jako jego brak). Istnieje wiele przyczyn tego problemu, najczęstsze są przyczyny infekcyjne, ale problem może być spowodowany również urazami, zabiegami operacyjnymi oraz wadami wrodzonymi. Proponuję zgłosić się do urologa, który zbada Pana fizykalnie, a następnie zleci ewentualne badania dodatkowe. Jeśli nie były wykonywane ostatnio takie badania jak: morfologia krwi, CRP, aminotransferazy, mocznik, kreatynina, badanie ogólne moczu to warto je wykonać. Zachęcam do wizyty u specjalisty, który po zbadaniu Pana zadecyduje o ewentualnych badaniach dodatkowych. Pozdrawiam serdecznie!