Brak wytrysku u 18-latka a masturbacja

Witam. Mam 18 lat i do 4 mies. wstecz nigdy się nie masturbowałem, w związku z czym średnio co 2-4 tyg. miałem polucje nocne. ok 5 mies. temu zanikły one u mnie. Miałem sny erotyczne ale nie było wytrysku. stwierdziłem że skoro nasienie nie jest usuwane samo to muszę je sam usunąć i zacząłem się masturbować (z różną częstotliwością). Tydzień temu zaprzestałem masturbacji ale polucji brak. raz miałem erotyczny sen ale bez wytrysku. Czy powinienem się martwić? Czy za jakiś czas polucje wrócą?

Witaj, absolutnie nie ma powodów do obaw, polucje mają to do siebie, że często zanikają z wiekiem lub występują rzadziej. Związane jest to z dojrzewaniem. Mogą również powrócić.Tym bardziej, jeżeli piszesz, że wytrysk jest prawidłowy podczas masturbacji. Nie ma także powodów aby martwić się o konieczność usuwania nasienia po dłuższym czasie bez wytrysków. Oczywiście masturbacja w celu zredukowania nagromadzonego podniecenia seksualnego nie jest przeciwwskazana.

Pozdrawiam.

Dzień dobry.
Z opisu wynika, że nie ma Pan o co się martwić. Prawdopodobnie, tak, jak Pan sam napisał, nocne polucje ustąpiły, ponieważ zaczął się Pan masturbować. Po prostu Pański organizm nie musiał korzystać z naturalnego sposobu "wydalania" nasienia, jakim są nocne polucje.
Dodać trzeba, że polucje są czymś naturalnym, jednak ich okresowy brak nie jest wskaźnikiem jakiejś nieprawidłowości. Brak snów erotycznych również.
Nie ma też żadnej potrzeby usuwania "nadmiaru" nasienia poprzez masturbację. Pański organizm doskonale poradzi sam, gdy zajdzie taka potrzeba - tak jak to robił dotychczas. Pojawią się wtedy polucje oraz erotyczne sny, które w tym wypadku spełniają funkcję "wspomagacza" dla osiągnięcia podniecenia oraz nocnego wytrysku.
Pozdrawiam.

Jednym z biologicznych objawów dojrzewania seksualnego u chłopców, oprócz ginekomastii i mutacji są nocne polucje. Wszystkie te objawy mijają. Dlatego też brak polucji nie musi nikogo niepokoić. Nie ma potrzeby "usuwania" nasienia z organizmu poprzez masturbację. Sny o treści erotycznej nie muszą kończyć się wytryskiem nasienia.