Brak wzwodów podczas stosunku

Jeśli 50 letni mężczyzna podczas kochania się nie ma wzwodu, co robić. On tłumaczy ten stan kilkuletnią przerwą w obcowaniu z kobietami. Jest rozwiedziony od kilku lat z powodu zdrad jego żony. Kochaliśmy się dwa razy pozostając razem w łóżku do rana. Niestety wzwód nie nastąpił mimo pieszczot bezpośrednich. Martwi mnie że w ciągu dwóch całych nocy nic się niestety nie zmieniło. Nie nalegam i nie staram się rozmawiać na ten temat, bo wiem że jest mu przykro. Raz się nawet zdenerwował. Co robić?

Dzień dobry!

Rzeczywiście, dłuższe przerwy we współżyciu mogą powodować/ sprzyjać zaburzeniom erekcji - szczególnie u mężczyzn 40+, 50+... Zaburzenia erekcji mają zazwyczaj również inny przyczyny: naczyniowe, korespondujące z chorobami kardiologicznymi, hormonalne, urologiczne itp. Czy partner pali papierosy? Ma nadwagę? Miażdżycę? Nadciśnienie? Cukrzycę? Problemy tarczycowe? Przyjmuje jakiekolwiek leki? Cierpi obecnie lub w przeszłości na stany depresyjne?
Jeśli mężczyzna nie ma erekcji porannych czy mimowolnych wzwodów nocnych i ma problemy z erekcją podczas masturbacji, zazwyczaj świadczy to o przyczynach chorobowych.
Istotne jednak, co na ten temat odpowiedziałby sam partner. Państwa dwie wspólnie spędzone noce i Pani obserwacje to za mało - erekcja mogła się nie pojawić z powodu stresu spowodowanego nową sytuacją, rozpoczęciem współżycia z nową partnerką.
Partner powinien zgłosić się do lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!