Brak wzwodu a częsta masturbacja

Witam! Mam 26 lat i jestem prawiczkiem. Często się onanizuję. Myślę, że jestem od tego uzależniony, bo zdarza się, że robię to po kilka razy dziennie. Mój problem pojawił się nagle podczas kąpieli. Mój członek osiągnął wzwód i nagle bez żadnego powodu osiągnął stan bezwzwodowy. Od tej pory w żaden sposób nie mogę osiągnąć nawet najmniejszego wzwodu. Aczkolwiek do wytrysku mogę doprowadzić. Nie zażywam żadnych leków, chociaż czasami zdarza mi się wziąć magnez i rutinoscorbin. Czasami robię sobie mocną kawę, którą piję dwa razy dziennie (ale robię tak od dawna, więc to pewnie nie jest powodem). W życiu prywatnym nie mam więcej stresów niż zazwyczaj. Na wzwód nigdy nie narzekałem, a wręcz cieszyłem się, że czas jego trwania jest bardzo długi, a i byle błahy bodziec potrafił go wywołać. Co może być przyczyną? Co powinienem zrobić? Pójść do urologa? Seksuologa? Może poczekać i zobaczyć czy przejdzie? Obawiam się, że jeśli z tym poczekam, to później już nic będzie się dało z tym zrobić. Czy jest możliwe aby było coś nie tak z nerwem za to odpowiedzialnym? Pozdrawiam

Witam! Biorąc pod uwagę wiek oraz dobry stan Pana zdrowia można podejrzewać, że przyczyna może mieć podłoże psychogenne lub też może być związana ze zbyt częstą masturbacją. Jest to tym bardziej prawdopodobne jeśli występują nocne lub poranne erekcje, co świadczyłoby o braku organicznych przyczyn impotencji. W takich sytuacjach zaleca się ograniczenie lub zaprzestanie masturbacji aby doszło do wzrostu napięcia seksualnego. Jeśli poranne lub nocne erekcje występują, to proponuję poczekać z wizytą u specjalisty. Warto będzie zadbać o zdrowy tryb życia i ograniczenie aktywności seksualnej. Jeśli po 3-4 tygodniach nie nastąpi żadna poprawa to wskazana będzie wizyta u urologa w celu przeprowadzenia badania fizykalnego oraz zlecenia niezbędnych badań. Jeśli zauważa Pan całkowity brak erekcji tzn. nie występują nawet wzwody nocne ani poranne to wskazana jest wizyta u urologa. Podejrzewana przez Pana przyczyna dotyczącą nerwów odpowiadających za erekcję, jest mało prawdopodobna, gdyż do takich sytuacji dochodzi na skutek urazów, operacji np. resekcji prostaty czy też chorób neurologicznych. Podsumowując, proponuję ocenić dokładnie czy występują wzwodu nocne lub poranne. W przypadku ich braku konieczna będzie konsultacja urologiczna. Pozdrawiam serdecznie!