Brak wzwodu szczególnie podczas zmęczenia

witam mam 47 lat i wydaje mi sie ze wszystko jest w porzadku w nocy mam mocne wzwody i nad ranem a gdy spotykam sie z partnerka raz na dwa trzy tygodnie to co jakis czas brak jest wzwodu szczegolnie jak jestem bardzo zmeczony prosze o rade pozdrawiam

Dzień dobry!

Osłabienie sprawności seksualnej wraz z wiekiem jest naturalne i powszechne. Wzwód staje się bardziej wrażliwy na zmęczenie, niedospanie, stres, alkohol itp. Dodatkowo może temu sprzyjać rzadkie i nieregularne współżycie.

Pozdrawiam!

Dzień dobry.

Tak to już bywa z naszymi organizmami, że wtedy, gdy najbardziej ich potrzebujemy, odmawiają posłuszeństwa.
Przemęczenie, jak sam Pan słusznie zauważył, może mieć istotny wpływ na wzwód, a właściwie na jego osłabienie. Inne, równie prozaiczne przyczyny, to długotrwały stres, zdenerwowanie, bezsenność, itd.
Najprostszą radą na powyższe dolegliwości, to zadbanie, by przed spotkaniami z partnerką był Pan jednak wypoczęty.

Pozdrawiam.

W średnim wieku zdarzają się problemy, zwłaszcza jak seks jest rzadki, nieregularny.
Seks nie jest dobry, gdy zmęczenie (choć zdarzają się wyjątki...)
Mam nadzieję, że Pan nie pali, bo to potężny czynnik prowadzący do nasilonych zaburzeń potencji.
Smoła (tar) nie sprzyja seksualności.
Wasze spotkania są nieczęste, warto na nie udać się wypoczętym i radosnym, to rodzaj święta przecież.
Pozdrawiam i zachęcam do zdrowego stylu życia. JW, www.seksuolog.org.pl