Brak zaangażowania partnera w związek

Jestem od 9 lat w związku. Chcę od tego związku czegoś więcej-wspólnego mieszkania i ślubu.Mój partner nie angażuje się w nasz związek. Ja szukam mieszkań, sal na wesele, a on ciągle narzeka, że są nie takie. Wydaje mi się, że wygodnie jest mu u rodziców i nie zamierza ze mną zamieszkać i ożenić się, mimo iż twierdzi, że chce. Tyle,że on zawsze dużo mówi a mało robi. Nie wiem co mam robić dalej,czy mam się angażować, czy tak jak on przestać myśleć o wspólnej przyszłości?Czy ten związek ma sens?

Witam. Nie musi być do końca tak, że partner nie angażuje się w związek. Mężczyźni przykładają mniejszą wagę do wystroju sali weselnej, nowego mieszkania etc. Warto jednak przeprowadzić z partnerem szczerą rozmowę i wprost powiedzieć mu o swoich wątpliwościach.