Brak zaangażowania ze strony męża

Moje małżeństwo jest bardzo nudne. Mój mąż uwielbia komputer i poświęca mu 90% swojego czasu. Te pozostałe 10% kiedy próbujemy coś robić razem wygląda fatalnie, widać że mąż się nudzi. Czy to film, czy spacer mam wrażenie, że jego myśli są daleko. Tyle razy o tym rozmawialiśmy, ale każda rozmowa wygląda tak samo. Ja mówię, a mąż milczy. Jest bierny aż do łez, zawsze jak pytam czego chce to mówi że mojego szczęścia. Ale tylko mówi, nic nie robi. Zero w nas namiętności,zero seksu. Co robić?

Dzień dobry, jeżeli czuje pani, że w waszym związku dzieje się źle, zachęcam w pierwszej kolejności do rozmowy z mężem na temat swoich oczekiwań oraz frustracji. Jednocześnie może pani zapytać męża o jego wizje waszego związku. Pomocna może się również okazać psychoterapia par. Pozdrawiam.

Witam,

niestety nie ma jednego uniwersalnego środka, który sprawi, że każde małżeństwo zakwitnie. Jeśli, pomimo podejmowanych prób, ciężko dojść Państwu do porozumienia, zaplanować realną zmianę, a związek wydaje się być przynajmniej dla Pani mało satysfakcjonujący, proszę przemyśleć skorzystanie z terapii dla par. Być może rozmowa ze specjalistą pomoże Państwu porozumieć się, zrobić ustalenia, które następnie będą Państwo w stanie wcielić w życie. Podczas terapii może Pani dowiedzieć się też więcej na temat tego, jak ten problem widzi Pani mąż.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html