Brak zadowolenia ze swojego życia a depresja

Jest mi zle, generalnie jestem zdrowa, mam prace, znajomych. Ale jestem sama, wypaliłam sie w pracy, nic mnie nie cieszy, najchetniej siedziałabym w domu. NIe moge patrzec na czyjes szczescie, radosc. Wiem, to okropne i zle m i z tym. czy to jest depresja? jak ma z nią walczyc? Pozdrawiam Ania

Witam. Myślę, że warto by było o tym porozmawiać z psychologiem - on będzie w stanie zdiagnozować, czy Pani smutek jest spowodowany depresją, czy czynnikami psychologicznymi. Często przyczyny przygnębienia tkwią w braku satysfakcji, niezaspokojeniu własnych potrzeb ( również emocjonalnych), nieradzeniu sobie z różnymi problemami....... W takiej sytuacji można przy pomocy psychologa spróbować zmienić coś w swoim życiu.
Pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Na pewno warto, żeby spotkała się Pani z psychologiem. Potrzebuje Pani zmiany. Coś się w Pani życiu skończyło, a na razie nie widzi Pani tego, co chciałaby zacząć. Po to właśnie są także psycholodzy- by w tym pomóc. Psycholog także będzie mógł postawić diagnozę i w razie czego doradzić konsultacje z lekarzem psychiatrą.